laine

Muusikaõpetus

Lõvimeri on muusika suunitlusega 3-rühmaline eralasteaed, mis tegutseb Tallinnas, Tiskres alates 2003. aastast. Meie eripäraks on muusikatundide rohkus, vastavalt vanuserühmale 3-5 tundi nädalas.

Pilliõpetus lasteaia igapäevaelus.

Alates 2010/2011 õppeaastast lisandus lasteaia õppekavasse pilliõpetus 5-7 aastastele lastele. Kui 5-aastased osalevad väikekandle individuaaltundides, siis koolieelikud saavad valida endale ise instrumendi, milleks on väikekannel või plokkflööt. Pilliõpetus on saanud väga positiivset vastukaja nii laste kui ka lapsevanemate hulgas.

Jõulumuusikalid on Lõvimeri lahutamatuks osaks.

Lisaks pillimängule on juba mitmeid aastaid meil kaks traditsiooni: jõulumuusikal ning emadepäeva kontsert. Alates 2007. aastast on edukalt üles astunud nii väiksed kui ka suured Tabasalu Ühisgümnaasiumi aulas. Koos on ette kantud järgmised jõulumuusikalid:
• „Kool Jõulumaal“ (2007)
• „Päkapiku unejutt Lumekollist“ (2008)
• „Lumivalgeke ja seitse päkapikku“ (2009)
• „Jõulud Pikksuka moodi“ (2010)
• “Karlsson katuselt” (2011)
• “Sõidab vagun sinine” (2012)
• “Lumekuninganna” (2013). Osalisesid ka 4., 5. ja 6. lennu vilistlased ning kaks endist õpetajat.
• “Sassi läinud aastaajad” (2014)
• “Putukate jõulud” (2015). Osales ka 8. lennu vilistlane.
• “Nukitsamees” (2016). Osalesid ka 9. lennu vilistlased.

Emotsionaalsed emadepäeva kontsertid.

Teise suure traditsioonina oleme korraldanud vahvaid ja emotsionaalseid emadepäeva kontserte. Kui näiteks 2009. aasta kontsertil meenutasime vanu “Entel-Tenteli” aegu nostalgilise kontsertiga, rikastades seda filmilõikudega 1970. aasta “Entel-Tenteli” lõppkontsertist, siis 2010 aastal tegime suure kummarduse Veljo Tormisele, kelle seades tuntud lastelaule esitasid lapsed koos õpetajatega. Selle kavaga käisime külas ka Pangapealse lasteaias ning suurprojekt kulmineerus lastekaitsepäeval antud heategevuskontsertiga Tallinna Õpetajate Majas, mille piletitulu annetasime Pimekurtide Tugiliidule vaegkuuljatele lastele kõrvaimplantaatide soetamiseks.

Vahelduseks kontsertitele oleme teinud ka emadepäevaks kaks vahvat tantsuetendust koos pillimänguga, millest üks sai ette kantud Harkujärve Põhikooli aulas ning teine Eesti Vabaõhumuuseumis.

2015. ja 2016. aasta vanema rühma emadepäeva kontsertid olid suureks väljakutseks nii lastele kui ka õpetajatele. Nendel kordadel on kontsertid toimunud Eesti Lastekirjanduse Keskuses ning lapsi on saatnud Salongitrio (kooseisus Meelis Vahar – viiul, Enno Leppnurm – tšello, Elena Anstal – klaver). 2016. aasta muinasjutulisel kontsertil “Kassi-isand ehk saabastega kass”, osalesid ka mitmed tuntud Eesti muusikud, et juhtida tähelepanu, kui oluline on muusikaõpetus ning muusikaõpetaja, kui erialaspetsialist alushariduses.

Lastelaulude plaadid on olnud heaks väljakutseks.

2008. aastal saime valmis oma esimese plaadi „Lõvimeri laulud“, kus laulsid kõik Lõvimeri lasteaias käivad lapsed, vanuses 2-7 eluaastat. Lisaks neile andsid oma panuse ka õpetajad ja lapsevanemad, kelle hääled sai samuti plaadile jäädvustatud.

Suureks projektiks kujunes ka R. Eespere lastelauludega CD-plaat “MEIE VÄIKE VALGE LAEV”. Idee tuli muusikaõpetajal sellest, et lapsepõlves oli tema lemmik vinüülplaadiks R. Eespere „Kodu on püha“ ning asudes otsima CD plaate R. Eespere lastelauludega, leidsime ainult ühe CD. Sellest tulenevalt saigi otsustatud, et võiks teha R. Eespere lauludega plaadi. Kuna 2011 aasta kevadel lõpetas Lõvimeri lasteaia rekordarv lapsi, tervelt 8, otsustasime plaadi nendega teha. Laste soove arvesse võttes, valis iga laps välja endale soololaulu ning lisatud sai ka üks ühislaul. Viimase ühislaulu „Ärkamise aeg“ esitab Lõvimeri kasvandik koos Tabasalu Kammerkooriga. Lood omandasid lapsed muusikaõpetaja juhendamisel individuaaltundides. Lapsi saadab plaadil keelpillikvartett ning värvi andmiseks on lisatud ka muid instrumente. Plaat tuli välja 14.12.2011.

Lisaks muusikale veel palju muudki.

Kui esialgu võib tunduda, et mida ühes lasteaias peale nii suure muusika osakaalu veel teha jõuab, siis võime öelda, et jõuab küll ja kuidas veel.
Kuna suureks plussiks on väiksed rühmad, siis saame õppe- ja kasvatustööd läbi viia nii väikestes gruppides kui ka individuaalselt. Nii leiame aega iga lapse jaoks.

Lisaks lasteaiasisesele õppetööle liigume ka 3-7-aastaste lastega palju väljaspool lasteada. Väikseks traditsiooniks on saanud Tabasalu Looduspargi teemamatkad. Käime palju ka muuseumites ning külastame teatreid.

Loomulikult kutsume ka külalisi lasteada, et ka kõige väiksemad, meie maja 2-aastased saaksid põnevaid kogemusi. Seetõttu käivad meil külas nii mitmedki vahvad külalised, alustades teatritest, lõpetades tuletõrjujate ning politseinikega.

Oluliseks projektiks lasteaias juba 2014/2015 õppeaastat on saanud projekt “Pillid laulavad”, mille kaudu tutvustavad professionaalsed muusikud lastele erinevaid instrumente. Selle projekti raames on Lõvimeris külas käinud akordioniansambel, keelpillikvartett, Eesti rahvapillid, harf, flööt, fagott, trummid, elektri- ja klassikaline kitarr, metsasarv, klarnet, saksofonikvartett jne.

Koostegemise rõõm on suurim rõõm.

Kõikide nende projektidega, olgu nad siis näidendi, tantsuetenduse või kontserti vormis, tahame lastes arendada esinemisjulgust, laiendada silmaringi ning pakkuda uusi kogemusi. Mida aasta edasi, seda paremini on ka tulemused näha. Kui 2007ndal aastal oli mitmetel lastel ja õpetajatel lavahirm, mis kippus prožektorite valguses peale tulema, siis mida aasta edasi, seda julgemaks lähevad nii lapsed kui ka õpetajad ning aina rohkem on näha seda, et kõik lapsed ootavad õhinaga esinemist ning naudivad laval olemist täiel rinnal.

Menüü