laine
Toitlustamine
Tallinna linna lapsevanemate info.

Tallinn planeerib hüvitada toiduraha eralasteaedades. Täpne info selgub septembris.

Toiduraha arvestatakse lapse reaalselt lasteaias oldud päevade ja söögikordade alusel. Lapsed, kelle puhul on ette teada, et nad näiteks lasteaias hommikusööki ei söö või enne õhtuoodet lahkuvad, ei pea vastavate toidukordade eest maksma. Lapse päev sisaldab neli toidukorda: hommikusöök, vahepala (puuvili/juurvili), lõunasöök ja oode. Arvestades laste lasteaeda tulekut ja lahkumist, siis hakkame magustoitu pakkuma lõunasöögi juurde.

Toiduraha päevas on 4.00 eurot ja erimenüü 5.00.
Toiduraha päevas ilma hommikusöögita on 2.95 eurot ja erimenüü 3.95 eurot.
Toiduraha päevas ilma ooteta on 3.10 ja erimenüü 4.10.

Toidlustust saab muuta, üks kord kuus, teatades oma soovist ette enne 18 kuupäeva. Toitlustus muutub uuel kuul.

Lapsevanem tasub ainult nende toidukordade eest, millistel söögikordadel ta osaleb!

Toidukorrad märgivad rühmaõpetajad puudujate päevikusse.

Lapsevanem teavitab, millistest söögikordadest laps osa võtab, hiljemalt 8.30 enne hommikusööki. Samuti on lapsevanema kohustus teavitada lasteaeda, kui laps jääb lasteaiast puuduma. Mitte teatamisel, arvestatakse lapse söögiraha täies ulatuses.

Toitlustamise põhimõtted

Lasteaia toidud valmistab lasteia kokk igapäevaselt kohapeal.

Jälgime tervisliku toitumise põhimõtteid ja tervisekaitseameti nõudeid toidu käitlemisel, kasutades selleks parimaid toiduaineid.

Toidukorrad jagunevad supipäevadeks ja praepäevadeks. Nädalas on 2 supipäeva ja 3 praepäeva ning vastupidi, 3 supipäeva ja 2 praepäeva.

Hommikusöögiks on igapäevaselt pudrud v.a esmaspäev kui on toiduks hommikusöögihelbed piima või jogurtiga ning reede, kui on toiduks munaroad.

Lõunaks on praad või supp, leib, mahl või vesi ja magustoit. Prae juurde on salativalik, millest üks salat on koorekastmega ja teine salat on naturaalne või õlikastmega.

Oode moodustub soolasest toidust. Prae päeval on oode pisut kergem võrreldes selle päevaga, kui lõunaks pakutakse suppi.

Igapäevaselt on lastel ka vahepalad hommiku ja lõunasöögi vahel, kus pakume puu- ja/või juurvilju.

Menüü on nähtaval https://eliis.eu/

Menüü